Як керувати повітряною кулею?

Повітряна куля -

Повітряна куля відноситься до категорії повітряного транспорту. Вона не має моторів, піднімається в небо завдяки нагріванню повітря, яке є в середині купола. Швидкість та напрямок її пересування залежить від вітру.

Стандартно, польоти влітку здійснюються вранці з 5.00 до 9.00, або у вечірній час – з 18.00 до 21.00 з метою уникнення появи вертикальних повітряних потоків. 

Восени та навесні ранкові польоти стартують о 8.00, а вечірні – о 16.00. Тривалість сеансу в середньому займає до 1 години, але в деяких випадках політ може тривати до 2 годин. Куля долає за годину відстань 10-20 кілометрів. 

Максимальна висота, на яку здатна піднятися куля – це 10 кілометрів. Але вже на відстані 3 кілометри від Землі людина відчуває нестачу кисню. З цієї причини повітряні кулі не піднімають надто високо. Їх утримують на оптимальній висоті 200-300м – на ній безпечна швидкість, плюс можна вивчити чудові краєвиди, їхню нескінченну красу та багатогранність.

Как управлять воздушным шаром

Підготовка до польоту

Управління повітряною кулею вимагає скрупульозних підготовчих знань та заходів. Спочатку пілот вивчає метеорологічні дані. Найважливішими є:

Знаючи про мету польоту, маючи інформацію про швидкість і спрямованість вітру, пілот розраховує траєкторію переміщення. Так як метеорологічні параметри нестабільні, точно спланувати процес польоту і місце посадки практично неможливо. 

Перед польотом пілот обов’язково визначає кількість місць для вдалого приземлення. У разі польоту над межею міста, авіатор обов’язково отримує дозвіл у міськраді.

Як відбувається зліт повітряної кулі?

Після підготовки до польоту настає безпосередній старт подорожі. У цьому процесі бере участь команда із чотирьох осіб. До них можуть приєднатися пасажири до 4 осіб. Підготовчий етап цікавий, як і політ:

запуск воздушного шара

Пілотування повітряної кулі

Пілотування – відповідальний процес, що вимагає особливих знань та навичок повітроплавання. Через відсутність у апарату мотора та крил, керувати ним можна лише за допомогою пальників та клапана. Підігрів повітря дозволяє підняти пристрій нагору, а відкриття клапана – опустити вниз. 

Політ можливий лише за оптимальних атмосферних умов (без опадів, при швидкості вітру трохи більше 4 м/с). Сила повітряного потоку та його напрямок можуть відрізнятись на різних висотах. У таких випадках і швидкість переміщення кулі може бути більшою. Навіть найдосвідченішим пілотам не завжди під силу розрахувати напрямок руху апарату. 

Рідко можна повернутися на те місце, з якого почалася подорож. Найчастіше – це імпровізація, покладається на умови погоди.

Посадка

Пілот розраховує місце посадки під час польоту Воно має бути абсолютно безпечним і виключати заподіяння збитків власникам об’єкта, наприклад, полі або звичайний стадіон. 

Про плани посадки пілот обов’язково каже наземній команді. А у процесі приземлення забезпечує максимально «м’яку» посадку. Після фіксації кулі на рівній поверхні відкривають клапан, спускають повітря, куля схиляють і укладають на землю. Все обладнання пакують, цей процес займає до 25 хвилин.

Оставить отзыв

Заказать

Замовити

Залишити відгук