Історія повітроплавання

У 1782 році брати Жан-Ет’єнн і Жозеф-Мішель Монгольф’є, які захоплювались питаннями динамічного повітроплавання, а також намагалися експериментувати з оболонками, що наповнюються воднем, знайомі з цим відкриттям, дійшли висновку, що причиною підйому хмар є їх електризація. З метою отримання газу, що володіє електричними властивостями, вони почали спалювати мокру солому і вовну. Цей матеріал вони використовували за аналогією з процесами, що відбуваються в електрографії, а воду додавали для отримання пари, схожого з складом хмар. Свої кулі (спочатку вони були прямокутних форм і тільки потім сферичні) вони називали аеростатичного машинами. Одна з таких куль, діаметром 3,5 метра, була показана рідним і знайомим. Куля, піднявшись на висоту 300 метрів, протрималась в повітрі близько 10 хвилин. Після цього брати Монгольф’є побудували оболонку діаметром більше 10 метрів, вона була зроблена з полотна, у верхній частині зсередини обклеєна спеціальним папером (яку спеціально для цієї мети створив швейцарський хімік Амі Арганта) і посилена мотузяною стрічкою. Демонстрація цієї кулі відбулася на базарній площі в місті Анноне 5 червня 1783. Був складений протокол, який відбив всі подробиці польоту. Куля піднялася на висоту до 500 метрів і протримався в повітрі близько 10 хвилин, пролетівши при цьому 2 кілометри.

Перший політ монгольф’єра 5 червня 1783 року. 19 вересня 1783 у Версалі (під Парижем) у присутності короля Людовика XVI у дворі його замку на годину дня повітряна куля злетіла у повітря, несучи в своєму кошику перших повітряних мандрівників, якими були вівця, курка і качка. Куля пролетіла 4 кілометри за 10 хвилин. Для її наповнення було потрібно 2 пуди (32 кг) соломи та 5 фунтів (2,3 кг) вовни. 

21 листопада 1783 в Парижі вперше в повітря на монгольф’єрі піднялися Пілатр-де-Розьє і маркіз д’Арланд. Стартувавши близько 14:00 від замку ла Мюетт в Буллонскому лісі (парк на західній околиці Парижа), повітряна куля піднялась на висоту близько 3000 футів (1 км). Пролетівши близько п’яти миль (9 км) за 25 хвилин, перелетівши Сену, перші повітроплавці приземлилися на пагорбі Бют-о-Кай між вітряками неподалік за міським валом. Народ їх вітав як національних героїв. Брати Монгольф’є і все людство святкували перемогу.

Оставить отзыв

Заказать

Замовити

Залишити відгук